Bu haber kez okundu.

ADD UYARDI: Devrim Yasaları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelidir.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi, şubeleri aracılığyla bir açıklama yayımlayarak devrim yasalarının ülkenin temel taşı olduğunu vurguladı. ADD "Ülkeyi Yönetenleri Uyarıyoruz! Devrim Yasaları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelidir. Bu Temel; milletimizin varlık nedenidir. Milletimizin varlığıyla oynamayın. Atatürk Devrimcileri, Devrimleri yaşatma ve uygulama konusundaki kararlılığını her ne pahasına olursa olsun sürdürecektir.

ATATÜRK DEVRİMCİLERİ DEVRİMİN SAHİBİDİR!

Türk Devrimi ya da Atatürk Devrimi; yok edilmek, sürülmek, esir yapılmak istenen milletimizin destansı direnişinin dayandığı temeldir:

1) Bu temel sayesinde; milletimiz insanlık tarihinin ortaya çıkardığı evrensel değerlerle kucaklaşabilmiş ve uygar dünyanın ayrılmaz bir parçası olarak saygın yerini almıştır.

2) Bu temel sayesinde; ümmet zihniyetinden, millete; kulluktan, bireyeyurttaşlığa geçilmiştir.

3) Bu temel sayesinde; “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” parolası vazgeçilmez bir yöntem haline gelmiştir.

4) Bu temel sayesinde; laik, sosyal ve hukukun üstünlüğüne dayalı; üniter ulus devlet modeli yaratılmıştır.

5) Bu temel sayesinde; akıl, bilim, çağdaşlık ve ulusal değerler öne çıkmış, eğitim ve öğretimde birlik sağlanmış, Türk Milleti’ni çağdaş uygarlığın üstüne çıkarabilecek milli bir eğitim sistemi oluşturulmuştur.

6) Bu temel sayesinde; kadın-erkek eşitliği, insan hakları ve özgürlükler, demokratik seçimler, çok partili siyasi yaşam; kısacası milletimizin hak ettiği tüm evrensel değerler kazanılmıştır.

Atatürk’ün eşsiz liderliğinde gerçekleşen Türk Devrimi; emperyalizmi tarihte ilk kez yenilgiye uğratan ve dünya milletlerine umut aşılayan bir büyük ideoloji, bir büyük düşünce sistemidir. Türk Milleti’nin varoluş mücadelesi şeklinde tanımlanan Atatürk Devrimi’nin en temel yasaları 95 yıl önce kabul edildi.

Devrim yasaları, Türk Milleti’ne pırıl pırıl ufuklar açtı. Hilafet kaldırıldı. Tevhid-i Tedrisat (Eğitim Birliği) yasası ile laik ve çağdaş nesiller yetiştirme hedefi konuldu. Şer’iye ve Evkaf (Din ve Vakıflar) Bakanlığı da kaldırılarak laiklik esasına dayalı ulus devletin yolu açıldı.

 Tüm bu önemli kazanımlar, maalesef; uluslararası güç odaklarınca beslenen ve desteklenen siyasi zihniyetlerce büyük ölçüde zayıflatılmış; yok edilme noktasına getirilmiştir. Devrim Yasaları, fiilen uygulanmamaktadır. Türk Devrimi sonsuza kadar devam edecek bir süreçtir. Bu nedenle, Devrim Yasalarını yeniden hayata geçirecek bir siyasi anlayışa ihtiyaç vardır.

Ülkeyi Yönetenleri Uyarıyoruz! Devrim Yasaları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelidir. Bu Temel; milletimizin varlık nedenidir. Milletimizin varlığıyla oynamayın. Atatürk Devrimcileri, Devrimleri yaşatma ve uygulama konusundaki kararlılığını her ne pahasına olursa olsun sürdürecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner59

banner60